Членкиня Конгресу звернулась до Байдена щодо Єрмака. В Офісі відреагували

У численних ЗМІ розміщені публікації стосовно заяви американки Вікторії Спартц, яка родом із Носівщини Чернігівської області. Конгресвумен звернулася з листом до Президента США Джо Байдена про необхідність перевірити, чи є так звані «російські зв’язки» в очільника Офісу президента Андрія Єрмака?

У своєму зверненні до Президента Сполучених Штатів Америки Вікторія Спартц (на фото – в центрі) наводить кілька прикладів, які є, на її думку, приводом для серйозного розслідування і подальших наслідків, зокрема, і для України. У свою чергу Міністерство закордонних справ України вже підготувало відповідь щодо таких звинувачень. Для початку давайте розглянемо деталі тих аргументів, якими апелює конгресменка.

Що саме написала Спартц Байдену

За словами членкині голова Офісу Президента України Андрій Єрмак «викликає багато занепокоєнь у частини людей у США і за кордоном».

«На підставі різноманітних розвідувальних даних щодо дій пана Єрмака в Україні та його передбачуваних угод із Росією Конгресу необхідно терміново отримати цю інформацію, щоб підтвердити або спростувати різні серйозні звинувачення. Враховуючи нашу істотну участь у цьому конфлікті, ми завдячуємо такому рівню суворості та підзвітності американському народу, оскільки Україна терміново потребує збільшення рівня та швидкості допомоги у сфері безпеки», — йдеться у повідомленні на сайті політикині.

Після оприлюдненої реакції українського закордонного відомства, членкиня Палати представників США Вікторія Спартц заявила, що президент України Володимир Зеленський «повинен розв’язувати проблему» Андрія Єрмака і закликала МЗС України серйозно ставитися до її заяв.

“Я знаю, що президент Зеленський веде небезпечну війну з підступним ворогом. Він витрачає багато часу на створення міжнародної підтримки, щоб захистити свою країну, але у нього є постійна внутрішня проблема, яку він повинен вирішити – голова Офісу президента Андрій Єрмак”, – йдеться у заяві.
Вона перерахувала кілька серйозних звинувачень на адресу Єрмака:
– Витік інформації в Білорусь і зрештою в Росію про операцію України із захоплення “Групи Вагнера”, що призвело до її провалу;
– Погане керівництво невдалими мирними переговорами з Росією перед війною;
– Запевнення українського керівництва, що у лютому нападу з боку Росії не відбудеться, всупереч західній розвідці, щоб перешкодити Україні належним чином підготуватися до війни;
– Саботаж Херсону та надання його росіянам для організації трагедії батальйону “Азов”;
– Затягування термінових закупівель військової техніки через Міністерство оборони України та висування необґрунтованих або навіть незаконних умов;
– Цілеспрямоване затягування через свого заступника Олега Татарова призначення незалежного антикорупційного прокурора.
Спартц також заявила, що отримала підтримку від американців і українців, і розуміє, чому її коментарі вразили Міністерство закордонних справ України.
“Я закликаю Міністерство розглянути мою заяву з тією серйозністю, якої вимагають ці запитання щодо пана Єрмака, замість того, щоб розпочинати нападки ad hominem, як це було досі. Українцям і американцям буде краще, якщо наші уряди відповідатимуть з належною обачністю, а не захисними банальностями”, – йдеться у заяві.

Що кажуть в МЗС

“Вони (заяви — ред.) є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США. Радимо пані Спартц полишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях довкола теми війни в нашій країні та горі українців. Особливо цинічними є маніпуляції про Україну та її керівництво від конгресвумен українського походження”, — написав Ніколенко у Facebook.

Членкиня Конгресу має також припинити підривати наявні механізми надання США військової допомоги для України, додав Ніколенко.

“Українська сторона максимально відкрито взаємодіє із американськими партнерами, надаючи їм вичерпну інформацію про використання техніки. Подальша бюрократизація та затягування процесу, якого очевидно і прагне Вікторія Спартц, сприятиме лише подальшому просуванню російських загарбників. На такий сценарій тільки і розраховують в Кремлі”, — йдеться у заяві речника МЗС.

Ніколенко також висловив впевненість, що “жодні заяви та провокації не підірвуть той високий рівень довіри, що встановився між президентами Володимиром Зеленським та Джозефом Байденом, Андрієм Єрмаком та Джейком Салліваном, Дмитром Кулебою та Ентоні Блінкеном, а також іншими високопосадовцями України та США”.

До теми: Вікторія Спартц – перша політикиня українського походження, яка увійшла до Палати представників Конгресу США. Це сталося у 2020 році. Спартц представляє Республіканську партію. У квітні 2022 року зі своїм чоловіком та дітьми відвідала Чернігівщину.

Оглядач видання “Суспільний кореспондент” Сергій Вітер. Окрема думка:

«Реальний розвідник, який дійсно може працювати на росію, насправді здійснює свою діяльність глибоко законспіровано, а країна-агресор зробила так (бо ж відомо, що шпигуни існують, інакше багато провалів не було б), щоб тінь лягла саме на вірних президентові людей. Таким чином, звільняючи соратників глави української держави, росія може послабити верхівку української влади. Але це лише моє припущення».

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте